Skandali me të dhënat, dorëhiqen dy themeluesit e Instagram
Themeluesit e Instagram, Kevin Systrom dhe Mike Krieger, kanë dhënë dorëheqjen nga postet e tyre drejtuese në Instagram.

Mësohet se dy themeluesit kanë dorëzuar sëfundmi dokumentet e dorëheqjes tek drejtori ekzekutiv i Facebook, Mark Zuckerberg.

Mediat e huaja shkruajnë se dorëheqja e dy shefave të mëdhenj të Instagram vjen pas skandalit të Facebook me të dhënat personale të përdoruesve. /albeu.com/Shtuar më 25/09/2018, ora 16:34

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori