Skandali me pronat, gjykata lë në arrest shtëpie Frrokun
Gjykata e Lezhës ka rrëzuar kërkesën për zevendësimin e masës së sigurisë për Lek Frrokun.

Ai është akuzuar si organizator i skemës së tjetersimit të pronave në zonen e Eanës së Hedhun në Shëngjin.

Frroku kishte paraqitur kërkesë për zëvendësim të masës së sigurisë nga arrest shtëpie në detyrim paraqitje.

Por kjo nuk u pranua nga prokurori i çështjes, çka çoi dhe rrëzimin nga ana e gjykëtës. A

vokatët e Frrokut e kanë quajtur të padrejtë vendimin, ndërsa kanë akuzuar organin e akuzes se po vepron me dy standarde. /albeu.com/

Shtuar më 21/06/2018, ora 09:55

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori