Skandali i gjakut te infektuar sjell specialiste te huaj ne Shqiperi per analizat e te semureve
Albeu.com
Skandali i gjakut te infektuar qe eshte perdorur per transfuzionin tek te semuret talasemike, do te sjelle ne Shqiperi perfaqesues te Federates Nderkombetare te Talasemikeve, te cilet do te bejne analizat e gjakut per 500 te semuret me talasemi ne Shqiperi.Kryetari i Shoqates se Talasemikeve Musa Zenelaj tha per NEWS24 se kjo federate eshte njohur me problemin pasi shqetesimi i Shoqates ne Shqiperi ra ne vesh te shurdher. Zenelaj siguroi familjaret e te semureve te tjere, se tashme te infektuarit jane identifikuar dhe nuk perbejne rrezik.
Shtuar më 01/10/2005, ora 20:36
Tage: arkiv

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori