Skandal/ 13-vjeçarja shqiptare lë hapur bisedën e chatit, tmerrohen prindërit
Përdorimi i internetit jo gjithmonë mund të shërbejë për mirë. Sidomos në raste të tilla kur përdoret i pakontrolluar nga fëmijët. Një rast "tmerrues" ka ndodhur në Shqipëri ku një prind i shqetësuar i ka shkruar JOQ, ku tregon se rastësisht ka zbuluar se vajzës së tij 13-vjeçare i shkruante një maniak duke përdorur fjalë të pahijshmet.

Prindi i 13-vjeçares shkruan:

Përshëndetje JOQ Albania! Po ju shkruaj me Facebook “fake”, dhe shkakun do e merrni vesh pastaj! Jam prindi i një vajze 13-vjeçare e cila një ditë në kompjuterin tim i kishte dërguar një shoqes së saj një link për një chat bisede me persona të ndryshëm dhe kjo pafajësisht e kishte shënuar emrin e saj dhe vitet që i ka, Lo***13 dhe e kishte marrë si asgjë duke mos i kushtuar një rëndësi të madhe chatit. Ndërkohë shkon në një market dhe i lë hapur gjërat në kompjuter sepse nuk ka asnjë fshehtësi dhe çtë shoh, MANJAKUN.
Këtë fotografi e kam bërë në fillim të bisedës i cili i ka shkruar vajzës time në këtë mënyrë dhe pa i kthyer ende asnjë përgjigje në emër të vajzës, ai po vazhdonte me fjalë nga më të pistat dhe duke i pohuar se i pëlqenin fëmijët dhe vajzat e vogla. Ndërkohë unë po atë ditë, atë MANJAK e telefonova në telefon duke u paraqitur si “POLIC” me PRIVAT NUMBER dhe i thashë: ju lutem zotëri paraqituni në stacionin më të afërt të policisë sepse ka ardhur një denoncim nga një vajzë e vogël dhe prindërit e saj për ngacmime. Ma ndërpreu lidhjen dhe tani shumicën e kohës e mban të mbyllur telefonin kohë pas kohe! Ju lutem shumë postojeni këtë sepse me të vërtetë ishte shqetësuese kjo që kam lexuar nga ai. Nëse ju jeni prind do e kuptoni vetë ndjenjën që më vlon përbrenda. Ju lutem nga zemra postojeni…”


Kjo gjë tregon se fëmijët duhet të kontrollohen, pasi mund të bien viktimë e shumë ndodhive të cilat nuk kanë vend për të kthyer kohën pas.
Shtuar më 30/05/2019, ora 20:57
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori