"S'kam përgjegjësi!" Rama i qetë tall Nard Ndokën: Më të do hapeshin negociatat!
Kryeministri Edi Rama nuk pranon të mbajë asnjë përgjegjësi mbi moshapjen e negociatave.

Rama jo vetëm që nuk pranon përgjegjësi mbi dështimin por ka ironizuar keq edhe opozitën.

Gjatë një deklarate për mediat, Rama tha me ironi se nëse në vend të Gentit do të ishte Nard Ndoka Shqipëria do të kishte siguaruar integrimin.

“Është përgjegjësia e ime pse Franca dhe Gjemrania kanë një qasje të ndryshme për zgjedimin e BE-së?

Është përgjegjësia ime pse zhvillohet zgjedhje europiane në këtë kohë? Nëse në vend të Geniti do të ishte Nard Ndoka do të kishim siguruar integrimin!”– u shpreh Rama.
Shtuar më 18/10/2019, ora 18:32
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori