S'ka pranverë! Bëhuni gati për reshje të dendura dëbore
Nga dita e nesërme deri ditën e diel në vendin tonë do të mbizotërojë mot me vranësira të shumta, si dhe reshja të shumta shiu.

Por jo vetëm kaq! Duke filluar nga java e ardhshme, priten shira, ndërkohë që në zonat malore do të ketë edhe reshje shiu.

Sipas Meteoalb, moti i paqëndrueshëm do të vijojë deri në fund të muajit Mars:

E shtuna deri në mesdite, kthjellime të shkurtra e vranësira të shpeshta do ketë Jugu - Qendra por me shira të dobët në Veri.

Pjesa e dytë e ditës fuqizon shirat në Veri dhe gradualisht shirat bëhen mesatarë edhe në Jug - Qendër.

Era paraqitet problematike në zonat bregdetare dhe Jug të territorit.

E DIEL: vijon kryesisht e vranët me shira të dobët në Jug por shira deri mesatarë në Veri - Qendër.

Mbrëmja dhe orët e natës sjellin shtim të shirave, në pjesën më të madhe të territorit.

Temperaturat e ajrit rriten ndjeshëm gjatë së shtunës duke u ngjitur deri 24 - 25°C por e diela sjell rënie me 3 - 4°C duke luhatur ekstremumet termike nga 2 – 20°C. /albeu.com/


Shtuar më 16/03/2018, ora 19:05

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori