Situata ne Shkoder drejt permiresimit, bie niveli i ujit
Albeu.com
Në ditën e 13-të të përmbytjeve situata në qarkun e Shkodrës është përmirësuar. Në lagjet periferike të qytetit verior ka rënë niveli i ujit, ndërsa gjendja vazhdon problematike në komunat e Velipojës, Bushatit e Dajçit.
Uji ka filluar të tërhiqet, kjo edhe falë punës së ekipit maqedonas të cilët me anë të pompave kanë bërë të mundur heqjen e ujit. Edhe niveli i lumit Buna dhe liqenit të Shkodrës ka shënuar rënie. Ndërkohë që probleme shënohen në Bushat e Velipojë pasi janë ende të bllokuara nga uji. Më këto zona transporti bëhet vetëm me varka.
Shtuar më 14/01/2010, ora 18:14
Tage: arkiv

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori