Situata alarmante në Patos, 8 mësues dhe drejtoresha rezultojnë pozitiv me COVID-19
Situata e COVID-19 në qytetin e Patosit duket alarmante.

Vetëm sot kanë rezultuar pozitiv 8 mësues dhe drejtoresha e shkollës në shkollën 9 vjecare "Meleq Gosnishti" në Patos.

Ky fakt ka detyruar zyrën e arsimit të marr masa për vazhdimin e mësimit on line për rreth 180 nxënës të ciklit të dytë, nga klasa e 6 deri në të 9.

Pothuajse cdo ditë, mesues e nxënës rezultojnë pozitiv me Covid në Fier, duke e renditur qarkun e dytë në rang vendi për nga numri i të prekurve. /albeu.com/
Shtuar më 22/02/2021, ora 17:21

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori