Sistemohet oborri i muzeut Arkeologjik në Durrës (FOTO-LAJM)

Muzeu Arkeologjik i Durrësit por merr një pamje të re pas punimeve që po kryhen në kuadër të sistemimit dhe vënies në efiçencë të oborrit të këtij muzeu.

Këto punime po realizohen në bashkëpunim me Bashkinë Durrës, ndërmarrjet e së cilës po realizojnë drenazhimin, dhe sistemimin e pergjithshëm të sheshit. Gjithashtu në bashkëpunim dhe me specialistë Arkeologë do të kryen, sistemimet dhe vendosjet e objekteve arkeologjike për ekspozimin në pjesën e jashtme. /albeu.com/
Shtuar më 03/09/2014, ora 16:04
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori