Sinishtaj kërkon përkrahjen e kërkesave të shqiptarëve në Mal të
Albeu.com
Përfaqësuesi i alternativës shqiptare në Parlamentin e Malit të Zi, Vasel Sinishtaj deklaroi se nëse pushteti aktual nuk i përkrahë kërkesat e shqiptarëve, ne nuk do të votojmë kushtetutën e re malazeze.Sipas tij kërkesat prioritare janë rikthimi i komunës së Tuzit, zyrtarizimi i gjuhës shqipe, ruajtja e shtetësisë malazeze për shqiptarët të cilët jetojnë jashtë kësaj republike, si dhe ruajtja e caktuar e mandateve shqiptare në Kuvend.
Shtuar më 22/08/2007, ora 13:16
Tage: arkiv

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori