Julian Sinanaj: Kam bërë 27 vrasje!
Julian Sinanaj
UPDATE - Arrestimi i Julian Sinanaj nga policia shqiptare është pasqyruar gjerësisht edhe nga mediat greke.

"To Vima" shkruan sot se i arrestuari ka pranuar autorësinë mbi 27 vrasje në Shqipëri, Itali dhe në Greqi, ku ka jetuar që 14 vjeç.

"Kam bërë 27 vrasje në Shqipëri, Itali dhe në Greqi, ku kam jetuar që 14 vjeç. Kam marrë pjesë në shpërthimet në gjykatën e Selanikut në maj të 2010-ës, në zbatim të urdhrit që më dha anëtari i një partie politike... Kam marrë pjesë në shpërthimet në gjykatën e Selanikut në maj 2010, në zbatim të urdhrit që më dha anëtar të një partie politike", shkruan gazeta.

Sipas saj oficerët e lartë të Policisë së Greqisë, të cilët nuk kanë mundur ta marrin në pyetje të arrestuarin, kanë deklaruar për “To Vima” se në qoftë se këto dëshmi konfirmohen qoftë edhe pjesërisht, do të kemi surpriza dhe zhvillime të mëdha. /albeu.com/
Shtuar më 30/01/2014, ora 19:05
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori