Siguria fillon nga unë
Policet e Forumit të Gruas në Policinë e Shtetit kanë zhvilluar këtë të enjte një ushtrim me nxenes të shkollës “Edit’h Durham” i cili synon ndërtimin e marrëdhënieve të qëndrueshme midis policisë dhe komunitetit, si dhe ndërgjegjësimi, se të gjithe ne duhet të kontribuojmë për sigurinë.

I bën ata më të afërt dhe tregon sa të domosdoshëm janë për të ecur sëbashku. Përqasja ishte e tillë që fëmijët duhet ta konsioderojnë punonjësin e policisë një shok apo mik të tyre dhe jo si miti i frikës i stimuluar shpesh herë edhe nga vetë prindërit. /albeu.com/
Shtuar më 30/05/2013, ora 16:50

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori