Si rrallëherë, Ruçi merr vendimin e fortë për ministrin e Ramës
Situata e nxehtë ka vazhduar në Kuvend edhe gjatë marrjes së vendimit.

Pas rrëmujës së shkaktuar në Kuvend, Partia Socialiste ka kërkuar përjashtimin e 6 deputetëve të opozitës dhe të ministrit për Evropën dhe Punët e Jashtme Ditmir Bushati për 10 ditë.

Pikërisht pas një ore debati dhe diskutimesh, është mbyllur mbledhja e Byrosë dhe është marrë ky vendim për 6 deputetët e opozitës dhe ministrin Bushati.

Deputetet e përjashtuar:

Edi Paloka

Flamur Noka

Ervin Salianji

Klevis Balliu

Kejdi Mehmetaj

Endrit Braimllari

Dhe ministri Ditmir Bushati /albeu.com/
Shtuar më 12/04/2018, ora 19:20

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori