Si e pasqyruan mediat e huaja protestën në Shqipëri
Protesta e sotme në Tiranë ka rrë,byer vëmendjen e jo vetëm mediave shqiptare por edhe ato të huaja.

Washington Post

Mijëra përkrahës të opozitës shqiptare zhvilluan një protestë anti-qeveritare të shtunën duke bërë thirrje për dorëheqjen e kryeministrit Edi Rama, të cilin ata akuzojnë për lidhje me krimin e organizuar.

Disa protestues hodhën edhe muret rrethuese prej hekuri pranë Ministrisë së Brendshme dhe u përpoqën të thyenin në kordonin e policisë.

Demokratët treguan një pamje të kryeredaktorit të gazetës së tyre Blendi Kasmi të plagosur nga policinë. Tubimi përfundoi në mënyrë paqësore pas rreth dy orësh.

Fox News

Tubimi i opozitësShqipëri kërkon dorëheqjen e qeverisë. /albeu.com/

Shtuar më 26/05/2018, ora 15:29
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori