Si e kishte paralajmëruar Saimir Tahiri largimin e Xhafajt para një viti (VIDEO)
Plot një vit më parë, pikërisht në tetor 2017 për të përmirësuar imazhin e tij pas largimit nga ministër i brendëshëm, Saimir Tahiri vendosi të dalë në portokkali.

Përtej batutave të emisionit humoristike dhe furçeve se ai kishte rregulluar estetikisht policinë, e parë nga sot kjo dalje mund të lexohet edhe si mesazh i koduar.

Pasi në një batutë me personazhin e policit Fatmir, Tahiri pyetet se pse iku nga ministër, ai lë të kuptohet se atë e hoqën. Por pjesa më aktuale sot është ajo kur ai flet për pasardhësin e tij Fatmir Xhafa.

Njëri nga policët thotë: “Ju që ju mbaron emri me mir, pas një kohe ju flakin” . Dhe Tahiri përgjigjet: “Uleni zërin se dhe ky që është tani ministër, me “mir” i përfundon emri” (shiko videon min 6 50- 7 22).
Shtuar më 27/10/2018, ora 12:17

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori