Si asnjëherë më parë! Rama, Meta, Berisha, Ruçi dhe Basha bëhen bashkë
Pëlqej
Ditën e sotme krerët më të lartë të shtetit shqiptar janë bërë bashkë në Kuvendin e Kosovës.

Në këtë seancë për 10-vjetorin e pavarësisë po marrin pjesë edhe shumë personalitet nga rajoni dhe bota.

Të pranishëm nga Shqipëria janë Presidenti Meta, kreu i Kuvendit Ruçi, kryeministri Rama, kreu i PD-së Lulzim Basha, si dhe ish-kryeminsitri Berisha.

"Kosova dhe Shqipëria do të kenë një politikë të jashtme e jo veç ambasada dhe përfaqësi diplomatike të njëjta po pse jo një president simbol të unitetit kombëtarë dhe një politikë kombëtare të sigurisë", ka thënë Rama, në fjalimin e tij. /albeu.com/Shtuar më 18/02/2018, ora 13:04
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori