Shysel: Problemi i Kosoves mund te zgjidhet vetem brenda bashkimit Europian
Albeu.com
Kancelari austriak Volfgang Shysel deklaroi se problemi i Kosoves mund te zgjidhet vetem brenda Bashkimit Evropian."Vendeve te Ballkanit u duhet perspektiva per anetaresim ne BE, per zbatimin e reformave dhe perparimin ne procesin e paqes. Ceshtja e Kosoves mund te zgjidhet vetem nese rajoni serish hyn ne Evropen e madhe", ka thene Shysel ne nje interviste per te perditshmen vjeneze "Kurir". REL


Shtuar më 05/09/2005, ora 18:25
Tage: arkiv

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori