Shvarcenberg: Zgjidhja per Kosoven permes Procesit te Stablizim- Asociimit
Albeu.com
Ministri i Jashtëm i Çekisë Karel Shvarcenberg, në ligjëratën e tij në Konferencën e ambasadorëve në Tiranë vlerësoi se një nga përparësitë e padiskutueshme të Presidencës çeke me BE-në do të jetë Ballkani Perëndimor. Duke folur për Kosovën pas pavarësisë, Shvarcemberg theksoi se Çekia e shikon "zgjidhjen në pjesëmarrjen e Kosovës në Procesin e Stablizimit dhe Asocimit" në Bashkimin Europian. (rtk)
Shtuar më 01/11/2008, ora 23:33
Tage: arkiv
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori