Shvarcenberg: Pavaresia e Kosoves, fakt i pakthyeshem
Albeu.com
Ministri i jashtëm çek, Karel Shvarcenberg, deklaroi sot se pavarësia e Kosovës është fakt i pakthyeshëm duke u shprehur edhe kundër ndarjeve të mëtejshme në Ballkanin Perëndimor.“Pavarësia e Kosovës është fakt i pakthyeshëm, të cilën edhe ne e kemi pranuar”, tha Shvarcenberg dhe shtoi se “kuptohet jam kundër copëtimit të mëtejshëm të Ballkanit, pasi kjo nuk do të zgjidhte asgjë, e do të krijonte komplikime të reja”.
Shtuar më 30/07/2010, ora 01:14
Tage: arkiv

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori