Shtrëngoni fort palltot, acari pushton Shqipërinë nesër
Temperatura në minus edhe në bregdet.

Moti gjatë natës së sotme dhe nesër do to të jetë i acartë në të gjithë Shqipërinë.

Pritet që ngrica të ketë në të gjitha qarqet.

Instituti i Gjeoshkencave, Energjisë, Ujit dhe Mjedisit ka bërë parashikimin e motit për sonte e nesër.

Parashikimi i motit:

Reshjet

Sot në mbrëmje priten reshje të dobëta, siç tregohet në tabelë, respektivisht për secilin qark. Reshje të dobëta dëbore mbi 600m mbi nivelin e detit (por në zona shumë të kufizuara dëbora mund të shfaqet edhe më poshtë sesa ky nivel përfshirë edhe perëndimin e vendit), kryesisht si dëborë e përzier me shi.

Nesër, e dielë 24 shkurt nuk priten reshje.

Temperaturat

dielën temperaturat minimale dhe maksimale të ajrit pritet të arrijnë:

bregdet: -1 / 11 °C

në vendet e ulëta: 0 / 8°C

në vendet malore: -7 / 2 °C

Era

dielën era pritet të fryjë mesatare deri e fortë në pjesën më të madhe të territorit, sidomos në Veri dhe në bregdet.

Zjarret në pyje

dielën qarqet Shkodër dhe Fier pritet të jenë në nivelin ‘i ulët’ për zjarre në pyje, siç tregohet në tabelë, respektivisht për secilin qark.
Shtuar më 23/02/2019, ora 20:20
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori