Shteti shqiptar, në “100 vjet pavarësi”
Nën moton “100 vjet pavarësi”, në Muzeun Kombëtar janë ekspozuar të gjithë koleksionet e periudhave të ndryshme që lidhen me shtetin shqiptar. Kjo iniciativë nëpërmjet stemave, flamujve, publicistikës, pullave dhe monedhave ndër vite, sjell pas kaq vitesh vlerat e kulturës së harruar të vendit.Në këtë ekspozitë të veçantë morën pjesë edhe dy të ftuar special kryetaria e kuvendit Jozefina Topalli dhe ministri i TKRS, Aldo Bumçi. /albeu.com/
Shtuar më 14/11/2012, ora 09:23

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori