Shtëpia shpërthen në flakë në Sarandë, shpëtohet 13 vjeçarja
Pëlqej
Një apartament në katin e katërt në një pallati në zonën e quajtur “SMT”, është përfshirë nga flakët në Bashkinë Finiq, në Sarandë.

Shpërthimi ka ardhur si pasojë e carjes së disa tubave që lidhnin bombolën e gazit, që ndodhej në ballkon, me sobën e gatimit në kuzhinë.

Fatmirësisht, ndërhyrja në kohë e shërbimit zjarrfikës të bashkisë Finiq, bëri të mundur të shuhej zjarri, dhe të shpëtonin vajzën 13-vjeçare.

Nga zjarri pati vetëm dëme materiale, ndërsa po vijon puna për zbardhjen e plotë të shkakut.
Shtuar më 21/07/2018, ora 21:07
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori