Shtatorja e Azem Hajdarit vendoset mes Tropojës (FOTO LAJM)

Ditën e sotme në qytetin e Tropojës është vendosur shtatorja e Azem Hajdarit, e cila u ngrit sot në sheshin me të njejtin emër në këtë qytet.

Sipërfaqja e sheshit ku do të vendoset shtatorja është 7,000 m2.

Lartesia e shtatores është 5 m pa llogaritur bazamentin.

Autor dhe realizues i shtatores është skulptori i mirënjohur Isa Baliaj dhe projektuesi i sheshit është arkitekti Artan Baliaj. /albeu.com/

Shtuar më 27/10/2017, ora 12:02
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori