Shqiptari u ther në burg, reagon Ministria greke e Drejtësisë (VIDEO)
Një shqiptar u dhunua dhe u ther me thikë nga disa shtetas grek e afrikanë mbrëmjen e djeshme në një burg grek.

Videoja qarkulloi në të gjitha mediat greke dhe shqiptare duke shkaktuar një lumë komentesh.

Pikërisht për këtë ngjarje të rëndë ka reaguar edhe Ministria greke e Drejtësisë.

Komunikata e plotë

“Videoja e Korydallos” aktuale i referohet ngjarjeve të 14 janarit, të cilat tashmë janë duke u hetuar nga një hetues i veçantë dhe është një element i dosjes përkatëse të rastit. Sa i përket këtij rasti të veçantë, dihet se për herë të parë, drejtësia dhe qeveria kanë lëvizur me vendosmëri dhe shpejtësi për një çështje që askush nuk guxonte të prekë për vite: Luftimi i mafias se burgut. Rezultati ishte zbulimi i një rrethi të madh kriminal me të cilin askush nuk guxonte të përplaseshin përveç qeverisë së sotme. Hetimi gjyqësor vazhdimisht zbulon aspekte të reja të ciklit të dhunës dhe krimit.

Kështu, ndërsa drita e parë bie nëpër një të gjerë fenomeni kriminal qarqe të caktuara vazhdimisht duke u përpjekur të mashtrojë njerëzit me anë të imazheve rishikim kur marrja në pyetje dhe hetimet e policisë janë në një pikë kthese.

Kontraktori zbulimi i këtyre imazheve dëmton drejtpërsëdrejti Gjyqësorin dhe beteja e policisë shërben dhe është pjesë e luftës së vazhdueshme te Ministrisë së Drejtësisë për burg të pastër dhe çrrënjosjen e qarqeve kriminale dhe interesat që i mbështesin ato. /albeu.com/
Shtuar më 31/03/2019, ora 23:40

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori