Shqiptari me mikun e tij vihen në pranga për trafik të armëve
Një shqiptar dhe tre italianë u arrestuan nga policia italiane për trafikarmëve dhe zhvatje.

Policia e Trevizos ka sqaruar ndër të tjera se një nga pistoletat e sekuestruara është përdorur në një vrasje në Venezia në vitin 2018. Operacioni blitz u zhvillua mëngjesin e djeshme në provincën e Trevizos.

Gjatë operacionit u kapën 12 pistoleta dhe dy pushkë, që ishin vjedhur vite më parë.


Shtuar më 30/11/2019, ora 08:19

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori