Shqiptari me gruan italiane vjedhin të moshuarin. E droguan dhe i morën 100 mijë euro
Një shqiptar dhe bashkëjetuesja e tij janë arrestuar nga policia italiane, pasi kishin mashtruar një të moshuar që kishte probleme me alkoolin. Shqiptari dhe bashkëjetuesja e tij italiane e kishin njohur 74-vjeçarin në një bar në Verçeli të Italisë.

Ai kishte probleme me alkoolin dhe vuante nga cirroza në mëlçi. Ata kanë përfitues nga rasti, duke e bindur të moshuarin që të kujdesej për të.

Ata e drogonin dhe i jepnin alkool teksa u transferuan te banesa e tij. Madje çifti jetonte me paratë e të moshuarit, duke i vjedhur 100 mijë euro. Më pas, ata zbuluan 600 mijë euro kursime të të moshuarit, por nuk arritën dot t’i grabisnin, pasi vajza e të moshuarit i kallëzoi. /albeu.com/
Shtuar më 25/11/2016, ora 12:08

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori