Shqiptari “kapo” i nigerianëve, kapen në Itali me 45 kg marijuanë
Gjatë një operacioni antidrogë në Itali, policia ka arrestuar nëntë persona, mes tyre një shqiptar i cili ishte "kapoja" i grupit. Në sajë të operacionit të koduar "Arrow", nëntë persona janë arrestuar në qytetin e Padovas në Itali.

Policia sekuestroi 45 kilogramë marijuanë dhe mes të arrestuarve është edhe një shqiptar, i cili konsiderohet si koka e grupit që drejtonte dhe udhëzonte 8 nigerianët. Karabinierët sekuestruan edhe 60 mijë euro cash. /albeu.com/
Shtuar më 10/05/2016, ora 10:53

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori