Shqiptari ishte duke fjetur në tren por kur hap sytë i ndryshon jeta
Pëlqej
Dje, paradite policia gjermane kontrolloi një tren udhëtarësh në Niebüll që vinte nga Danimarka, shkruan focus.de.

Aty ishte një person duke fjetur. Pasi policia zgjoi pasagjerin, i kërkoi një dokument identifikimi. Ai i dhuroi pasaportën shqiptare, megjithatë aty nuk kishte vizë dhe ndaj 28 vjeçarit rëndonte vendimi për ndalimhyrje në zonën Shengen.

Policia e dërgoi në Husum, ndërsa Prokuroria ka marrë çështjen në dorëzim dhe pritet të marrë vendim. Zakonisht, në këto raste të pandehurit dëbohen drejt vendeve të origjinës.
Shtuar më 15/05/2018, ora 08:06
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori