Sulm në Norvergji, autori i armatosur rrëmben auto ambulancën dhe shtyp këmbësorët
Shqiptari i dënuar arratiset nga spitali dhe ngre policinë në këmbë
Një shqiptar i dënuar është arratisur nga spitali por që është kapur më pas nga Policia.

Mediat italiane raportojne se shqiptari 34-vjecar me incialet G.K, u kap nga policia, pasi më parë e ngriti atë në kembe në ndjekje të tij.

Ngjarja ka ndodhur ne Spezia, ne spitalin Sant’Andrea, ku shqiptari ishte nën mbikeqyrje të rreptë, duke qenë se ndërkohë ishte i dënuar nga drejtësia italiane.

Sipas policise, 34-vjeçari ishte arrestuar 1 vit më parë nga policia. Ai ishte shtruar ne spital dhe ruhej nga karabinieret, por mudni te shpetoje nje nate me pare, pasi sulmoi nje infermiere dhe u perlesh me nje tjeter, duke ia mbathur nga godina.

Policia iu vu nga pas dhe ngriti me urgjence postblloqee dhe nisi kërkimet në të gjithë provincën. Nuk zgjati shume dhe G.K. u kap nga karainieret. /albeu.com/
Shtuar më 04/09/2017, ora 11:53
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori