Shqiptari ekzekutohet me armë zjarri në Amerikën e Jugut
Një shqiptar është ekzekutuar me armë zjarri në Guayaquil, në Amerikën e Jugut.

Shqiptari i vrarë është Ilir Hidri, 36 vjeç dhe është gjetur i pajetë në rrugë.

Sipas mediave vendase mësohet se dëshmitarët kanë dëgjuar fillimnisht të shtënat e më pas kanë parë viktimën pa jetë përtokë.

Autori u largua me motor nga vendi i ngjarjes, i ndihmuar nga një tjëtër që ishte në timon.

Policia ka nisur hetimet rreth krimit, duke mos përjashtuar asnjë pistë. Sipas policise, “nuk e dimë nëse ka lidhje me trafikun e drogës”- thonë burimet policore. /albeu.com/


Shtuar më 01/06/2017, ora 13:15

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori