Shqiptari akuzon shkollën për diskriminim racial
Një 30 vjeçar shqiptar ka hedhur në gjyq drejtuesit e një shkolle në Britaninë e Madhe për diskriminim racial. Gazmir Dema i punësuar në shkollën 'Dragon School' ka akuzuar drejtuesit e kësaj shkolle për sjellje raciste ndaj shqiptarit. Të njëjtën gjë pretëndon edhe e dashura e tij Stefeni Apadao e cila shprehet se Dema është viktimë e komenteve raciste.Sipas Top Channel akuzat e hedhura nga shqiptari janë hedhur poshtë nga avokatja e shkollës e cila tha se Dema e kishte ndryshuar versionin e tij disa heë dhe incidenti i pretenduar racial ishte hetuar nga shkolla dhe të dy palët kishin kanë rënë dakord cështja të mos shkonte më tej. /albeu.com/


Shtuar më 04/02/2012, ora 13:38

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori