Bilanc i frikshëm viktimash, vetëm sot humbën jetën 20 shtetas nga COVID-19
Shqiptarët u bëjnë gjëmën rusëve për Vit të Ri
37 000 adresa Facebook-u nga përdorues në Rusi janë sulmuar gjatë ditës së djeshme nga një grup hakerash, të cilat drejtohen nga një shqiptar.

Grupi "AnonCoders" njofton se ka sulmuar 37 000 adresa Facebook-u në Rusi ndërkohë që kanë shpërndarë edhe një mesazh për Palestinën dhe kundërshtimin e tyre për njohjen e Jeruzalemit si kryeqytet i Izraelit, shkruan Albeu.com.

Grupi në fjalë ka bërë publike edhe e-mailet si edhe passwordet e profileve në fjalë.

Të gjitha adresat e sulmuara janë mbylluar momentalisht për ëështje sigurie nga Facebook dhe tashmë përdoruesve do t'ju duhet të konfirmojnë edhe njëherë identitetin dhe se janë ata përdoruesit e vërtetë të profileve në fjalë. /albeu.com/
Shtuar më 02/01/2018, ora 12:45

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori