Shqiptarët nuk zënë mend: Arrestohen 10 shoferë, 8 u kapën tapë në timon
Në vetëm 1 javë, autoritetet në Tiranë raportojnë se janë arrestuar 10 shoferë, 8 prej të cilëve në gjendje të dehur.

Po ashtu janë pezulluar 65 patenta, nga të cilat 40 për shpejtësi mbi normat e lejuara, 15 për drejtim mjeti nën efektin e alkoolit dhe 10 për shkelje të tjera të rregullave të qarkullimit rrugor.

26 raste të ndëshkuara për mosrregullim shpejtësie në qendrat e banuara dhe gara shpejtësie; 67 raste të ndëshkuara për shkelje të sinjalizimit rrugor të ndritshëm (semafor);

157 drejtues mjeteshproceduar për përdorim të aparatit celular gjatë drejtimit të mjeteve;

63 drejtues mjeteshproceduar për mosdhënie përparësie këmbësorëve;

1670 masa administrative për qëndrime dhe pushime në shkelje të rregullave të qarkullimit;

145 drejtues mjeteshproceduar për mospërdorim të rripit të sigurisë dhe sistemeve të fiksimit;


172 drejtues mjeteshproceduar për parakalime të gabuara;

23 masa të ndryshme administrative për shkelje dhe mangësi në dokumentacion nga drejtues të mjeteve të transportit publik;

31 automjete me targa regjistrimi të shteteve të tjera, të shoqëruara në Komisariat, për llogari të strukturave të tjera policore, një nga cilët ka rezultuar automjet i vjedhur.
Shtuar më 26/01/2021, ora 16:07

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori