Shqiptaret, me proevropianet e Ballkanit
Albeu.com
Shqiptarët janë populli që më shumë se të gjithë të tjerët në rajonin e Ballkanit besojnë në Integrimin europian. Një sondazh i kryer nga Gallup dhe disa organizata të tjera dëshmon se 88 përqind e shqiptarëve mbështesin afrimin e vendit më Bashkimin europian.Sondazhi nxjerr edhe disa të dhëna që duken kontradiktore, pasi ndërsa janë të kënaqur më nivelin e jetesës, dhe kjo ka ardhur në rritje, 64 përqind shohin mundësi më të mëdha jashtë vendit ndërsa 38 do të donin të emigronin, duke qenë përqindja më e lartë në rajon. (voa)
Shtuar më 20/02/2010, ora 15:50
Tage: arkiv
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori