Shqiptaret e Lugines se Presheves kerkojne ndihmen e Tiranes
Albeu.com
Liderët e partive politike të Luginës së Preshevës sot në Tiranë do të do të priten në kabinetin e kryeministrit të Republikës së Shqipërisë z.Salih Berisha. Situata aktuale e shqiptarëve etnik në tri komunat shqiptare ende nën adminsitrimin serbe ...
... (Preshevë, Bujanoc dhe Medvegjë) si dha zgjerimim i bashkëpunimit mes Tiranës dhe Preshevës do të jetë temë e bisedimeve mes Kryreministrit të Shqipërisë dr.Sali Berisha me përfaqësuesit e Luginës së Preshevës.

Delegacion nga Lugina e Preshevës përbehet nga 5 anëtare: Dr.Skender Destani (kryetar i kuvendit të Preshevës), (Jonuz Musliu, kryetar i kuvendit të Bujanocit) kryetari i Bujanocit dhe Preshevës Shaip Kamberi dhe Ragmi Mustafa si dhe Orfan Rexhepi kryetar i LKSH-së.

Gjatë qëndrimit në Tiranë delagacioni nga Lugina e Preshevës do të takohet pos me kyreminsitrrin shqiptar edhe me përfaëqësues tjerë të qeverïsë dhe të opozitës. (ina/albeu)
Shtuar më 22/02/2010, ora 18:21
Tage: arkiv
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori