Shqiptarët kudo të njëjtë; “përleshje” edhe në parlame
Albeu.com
Pas figurës së pahijshme që bënë deputetët shqiptarë në parlamentin e Maqedonisë një tjetër incident ka përfshirë ligjvënësit shqiptarë kësaj radhe në Kuvendin e Shqipërisë.Deputetët demokristian Tom Doshi dhe ai i Të Drejtave të Njeriut Leonard Solis janë përfshirë në një icident të rëndë sot paradite në ambjentet e Kuvendit.

Mësohet se deputetët kanë shkëmbyer grushta me njëri tjetërin në lokalin pranë Kuvendit.

Nuk dihen ende motivet e përleshjes por sipas informacioneve konflikti midis dy ligjvënësve është i hershëm dhe ka nisur para tre vjetësh.

Sot në një të përditshme Leonard Solis kishte publikuar një shkrim ku kritikonte Partinë Demokristiane. start/albeu
Shtuar më 27/09/2007, ora 16:57
Tage: arkiv
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori