Shqipëria, vendi më pak miqësor ndaj homoseksualëve në Europë
Sipas një sondazhi të kryer nga Gallup, Shqipëria është vendi më pak miqësor ndaj homoseksualëve në Europë ku vetëm 3% e njerëzve thonë se komuniteti i mirëpret homoseksualët në Shqipëri.

Kosova është më mirë se Shqipëria në këtë aspekt, me 7% që mendojnë se komuniteti i mirëpret homoseksualët. Në krye të kësaj liste ndodhet Holanda, ky 83% e njerëzve mendojnë se komuniteti i tyre është një vend i mirë për homoseksualët. Më pas vijnë Kanadaja, Spanja dhe Britania e Madhe. /albeu.com/

Shtuar më 28/08/2014, ora 10:46
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori