Shqipëria nis avionin e dytë me armë drejtë Irakut
Një dërgesë e dytë me armatime për ushtrinë e Irakut është nisur një ditë më parë nga aeroporti i Rinasit. Lajmi bëhet i ditur nga Reuters, i cili njofton se avion ushtarak kanadez ka transportuar ngarkesën drejt Kanadasë dhe më pas armatimet do t’i dorëzohen forcave ushtarake të Irakut.

Transporti është bërë ditën kur Tiranën e vizitoi minsitri i jashtëm kanadez John Baird, (ne foto) i cili ka qenë në aeroportin e Tiranës së bashku me ministren Kodheli në kohën e nisjes së avionit ushtarak.
Shtuar më 03/09/2014, ora 17:17
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori