Shqiperia ne finalen e Eurosong
Albeu.com
Këngëtarja Juljana Pasha, e cila sonte konkuroi e 12-ta në gjysmëfinalen e festivalit "Eurosong" që u zhvillua në Oslo të Norvegjisë, ka arritur të kualifikohet në finalen e këtij festivali.Juljana Pasha po përfaqëson Shqipërinë në këtë festival me këngën e saj "It’s all about you - Nuk munden pa ty", me muzikë të Ardit Gjebresë dhe tekst të Pirro Çakos.

Për Shqipërinë ky është përfaqësimi i shtatë në “Eurovision”.

Dhjetë të kualifikuarit:

Islanda
Shqipëria
Belgjika
Serbia
Bjellorusia
Portugalia
Greqia
Rusia
Moldavia
Bosnjë Hercegovina

Ja performanca e sotme e Juliana Pashës:


Shtuar më 25/05/2010, ora 23:10
Tage: arkiv

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori