Shqipëria në Eurosong me këngë plagjiaturë? (VIDEO)
Pëlqej
Kënga fituese e Festivalit të 51-të të Radiotelevizionit Shqiptar, me titull "Identitet", është fare e njëjtë me një këngë serbe.

"Identitet" ka muzikë dhe madje interpretim të njëjtë me këngën "Plavi safir" (Safiri i kaltër) e kompozuar dhe e interpretuar nga grupi i njohur Bajaga, raporton "Zhurnal".

Sipas rregullave të EBU Eurovision, këngët plagjiaturë skualifikohen nga gara. /albeu.com/Shtuar më 23/12/2012, ora 11:11
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori