Shqipëria në alarm, ndërpriten me urgjencë operacionet e shpëtimit
Ndërkohë që situata po qetësohej, një tjetër tërmet ka alarmuar shqiptarët.

Vetëm pak minuta më parë një tjetër tërmet i fuqishëm prej 5.6 ballësh tronditi vendin.

Epiqendra është shënuar në Durrës por është ndjerë shumë e fortë edhe në Tiranë duke bërë që qytetarët të braktisin banesat.

Operacionet e kërkimeve dhe shpëtimeve janë ndërprerë për shkak të një tjetër tërmeti.

Trupat e shpëtimit janë tërhequr pasi rreziku për tërmete të tjera vijon ende.

Shtuar më 27/11/2019, ora 16:02

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori