Shqiperia heq sherbimin e detyruar ushtarak
Albeu.com
Gjate mbledhjes se sotme te qeverise eshte komunikuar vendimi per heqjen e sherbimit te detyruara ushtarak. Tashme sipas ketij, vendimi ushtria do te kryhet kundrejt pageses nga ata persona qe kane deshire.Deri para daljes se ketij vendimi ushtria ka qene e detyrueshme per te rinjte qe nuk kane kryer studimet e larta per nje vit dhe pas asnje pagese. Me te privilegjuarit ishin te rinjte qe kishin kryer studimet e larta te cilet duhet te kryenin vetem tre muaj ushtri. Ndersa nese nuk kryeje kete detyrim duhet ti paguaje shtetit nje shume te caktuar parash. Gjithashtu gjate mbledhjes se qeverise Berisha u shpreh se, do te verifikohen te gjithe titujt e pronesise. Kjo nisur nga abuzimet nga kreret e komunave dhe te bashkive. (oranews.tv)
Shtuar më 13/08/2008, ora 18:32
Tage: arkiv
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori