Shqipëria e mesme lëkundet nga tërmeti
Shqipëria është lëkundur ditën e sotme nga një tjetër lëkundje sizmike.

Epiqendra e tërmetit ka qënë në Lalz të Durrësit, ndërsa lëkundja është ndjerë edhe në disa qytete të Shqipërisë, si Krujë, Tiranë, Kavaja, apo Rrogozhinë.

Sicc bën të ditur shërbimi i Institutit të Gjeoshkencave, Energjisë, Ujit dhe Mjedisit tërmeti ka rënë në orën 10:39 minuta me intensitet prej 3.1 ballësh, i shkallës Rihter. /albeu.com/

Shtuar më 01/10/2018, ora 15:51
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori