Shqiperia e dyta ne europe me shtimin e popullsise
Albeu.com
Sipas rezultateve te sapo shpallura te studimit te bere ne 45 vendet europiane Shqiperia eshte e dyta pas Turqise ne rritjen e popullsise.Sipas ketij studimi demografik ne 45 vendet europiane, ne vitin 2004 Turqia eshte vendi me rritje natyrore me te larte te popullsise, e dyta eshte Shqiperia ndersa me pas vijne Irlanda dhe Azerbejxhani.
Shtuar më 08/04/2005, ora 00:00
Tage: arkiv

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori