Shqipëria drejt kaosit? Sot nis mosbindja civile në të gjithë vendin
Sot në orën 10:00 nis mosbindja civile në Shqipëri.

E nisur pas protestën për taksën e Rrugës së Kombit dhe e vazhduar nga opozita e vendit, sot pritet të paralizohet pjesa më e madhe e Turanës.

Mësohet se protesta pritet të bllokojë disa akse kryesore të qarkullimit të rrugëve, në shenjë proteste për vendosjen e taksës në Rrugën e Kombit.

Nga ora 10:00-13:00 pothuajse i gjithë qarkullimi në Shqipëri do të jetë i paralizuar, kjo pasi 4 akset kryesore do të bllokohen me protestues.

Qytetarë të mbështetur edhe nga PD do të bllokojnë kryqëzimin e Milotit i cili lidh Tiranën me Shkodrën, por edhe Rrugën e Kombit me Tiranën dhe Durrësin.

Gjithashtu do të bllokohet kryqëzimi i Çermës në Lushnje që bllokon lëvizjen në jug të vendit, kryqëzimin e Vorës dhe kryqëzimi i Bradasheshit në Elbasan.

Në funksion të kësaj proteste opozita kërkoi që seanca plenare e parashikuar në orën 10:00 të shtyhet në orën 18:00. /albeu.com/

Shtuar më 05/04/2018, ora 08:15
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori