Shqipëria do i bashkohet së shpejti familjes europiane
Bujar Nishani
Presidenti Bujar Nishani i pranishëm në një aktivitet të organizuar me rastin e 101 vjetorit të marrëdhënieve Shqipëri-Austri kërkoi dialog mes palëve politike.
Në vlerësimin e kreut të shtetit integrimi është prioriteti i shqiptarëve.


“Shqipëria do i bashkohet së shpejti me meritë, familjes së madhe europiane dhe që integrimi të behet realitet duhet bashkëpunimi dhe dialogu politik midis mazhorancës dhe opozitës”, vlerësoi Nishani.


Në fjalën e tij, Presidenti solli në kujtesë lidhjet e forta tradicionale që ka pasur mes vendeve, Shqipërisë dhe Austrisë.
Shtuar më 16/10/2013, ora 14:00

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori