Shqipëria dhe Serbia e Mali i Zi nënshkruan marrëveshjen për bashkëpunim ekonomik dhe tregtar
Albeu.com
"Me këtë marrëveshje parashihet krijimi i një komiteti të përzier ndërqeveritar për përparimin e marrëdhënieve në të ardhmen", ka thënë ministri serbo-malazez Ivanoviq.Ministri për Bashkëpunim Ekonomik ndërkombëtar i Serbisë dhe Malit të Zi Predrag Ivanoviq dhe Ministri i Ekonomisë i Shqipërisë Anastas Angjeli kanë nënshkruar në Beograd marrëveshjen për bashkëpunim ekonomik dhe tregtar ndërmjet dy vendeve.
"Me këtë marrëveshje parashihet krijimi i një komiteti të përzier ndërqeveritar për përparimin e marrëdhënieve në të ardhmen", ka thënë ministri serbo-malazez Ivanoviq. qik
Shtuar më 24/05/2005, ora 19:34
Tage: arkiv

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori