Shqipëria dhe Mal i Zi festojnë sot ditën e liqenit të Shkodrës
Shqipëria dhe Mali i Zi kanë festuar së bashku ditën e liqenit të Shkodrës. Ministritë e Mjedisit të dy vendeve organizuan në kryeqendrën e veriut konferencën ndërkufitare “Festojmë vlerat e ekosistemeve ujore”.


Gjatë këtij aktiviteti ministri i Mjedisit Lefter Koka bëri me dije se shumë shpejtë 2 qeveritë, do të finalizojnë një marrëveshje bilaterale për të siguruar mbrojtje dhe menaxhim të integruar të ekosistemit. Për ministrin e Bujqësisë të Malit të Zi, Peter Ivanoviç një pikë që dy vendet tona duhet t’i kushtojnë vemendje të madhe është ajo e përmbytjeve, pasi ato kanë patur koston e tyre si për Shqipërinë ashtu edhe për Malin e zi. /albeu.com/
Shtuar më 20/06/2014, ora 15:56

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori