Shqipëria dhe Kosova të rrezikuara nga virusi Ebola
Shqipëria dhe Kosova janë të rrezikuara nga virusi “Ebola” që shkakton vdekje deri në mbi 95 për qind të rasteve. Sipas mjekut infeksionit, Pëllumb Pipero Shqipëria dhe Kosova duhet të bashkëpunojnë për të qenë gati në përballimin e çdo situate.

Doktor Pipero vëren domosdoshmërinë e bashkërendimit të punëve edhe për ethet hemoragjike pavarësisht virusit që shoqërohen gjithnjë me shenja gripale. /albeu.com/
Shtuar më 11/08/2014, ora 13:52
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori