Shqipëria "armatos" Irakun
Shqipëria i dërgon armatime Irakut. Në vendimin e qeverisë shqiptare të 15 gushtit 2014 të botuar në Fletoren zyrtare diten e djeshme, thuhet se përveç 22 milionë fishekëvë, në Irak do të dërgohen edhe 15 mijë granata dore mbrojtëse; 15 mijë predha mortaje 60 mm; 12 mijë predha mortaje 82 mm; 5 mijë predha mortaje 120 mm dhe 20 mijë shtimje 40 mm GHLKT, model 1969">1969.

Shqipëria do t’i dhurojë edhe 10 mijë automatikë 7.62 mm, model 56, Policisë Kombëtare Afgane në kuadër të përpjekjeve të koalicionit ndërkombëtar kundër terrorizmit. /albeu.com/
Shtuar më 20/08/2014, ora 09:14
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori